VÍTÁ VÁS KNIHOVNA LETONICE

Knihovna uzavřena

Informuji čtenáře, že 18.5.2021 bude knihovna uzavřena.

Kouzelné čtení - Albi tužka a nové knihy k vypůjčení

Nabízíme k vypůjčení Albi tužku a nové knihy z Kouzelného čtení

interaktivní knížky.jpg

Pohádkový den nebo večer s rodinkou

Pohádkový den nebo večer s rodinkou -  hra, kterou můžete hrát v jakoukoliv denní dobu, nejlépe však večer před spaním.

Pravidla naleznete zde:  Pohádkový večer s rodinkou.docx

VÝDEJNÍ OKÉNKO

Vážení čtenáři,
od úterý 16.2.2021 je otevřeno  VÝDEJNÍ OKÉNKO, které slouží POUZE k vydávání objednávek. Volný výběr v knihovně, zatím není možný.

PROVOZNÍ DOBA VÝDEJNÍHO OKÉNKA:
ÚTERÝ a ČTVRTEK: 16:00 - 18:00

Jak si knihy předem objednat:
emailemknihovna@letonice.cz nebo Vám je vybere knihovnice dle Vašich kritérií (do emailu napište počet a požadavky).
Vybrat si můžete z našeho online katalogu.

Knižní výzva 2021

Knihovna vyhlašuje 5. ročník čtenářské soutěže.
Soutěž je rozdělená do dvou věkových kategorií:
Knižní výzva 2020 – do 14 let včetně
Knižní výzva 2020 – od 15 let
Registrační list si můžete vyzvednout v knihovně.

Pravidla soutěže:

Příjemné zážitky s našimi knihami.

Mezinárodní den darování knih

Mezinárodní den darování knih - International Book Giving Day

14. února proběhne Mezinárodní den darování knih. International Book Giving Day https://bookgivingday.com/about/ probíhá po celém světě a jeho posláním je, jak název napovídá, darovat knihu.
Akce je zaměřená zejména na děti a má rozvíjet zájem dětí o knihy.
Dejte knihu dítěti ve svém okolí, doneste knihu do čekárny či třeba věnujte knihy na dobročinné účely.
Knihu můžete darovat do dětských domovů, nemocničních oddělení, nízkoprahových zařízení nebo do knihovny. Není žádné pravidlo, kam či komu knihu dát. Darovat můžete knihu novou i použitou. Oslavte svátek dávání knih a darujte dětem knihu!
Spojte se s ostatními, kteří slaví Mezinárodní den rozdávání knih, prostřednictvím Facebooku
Může jít o komiks text

Opatření knihovny

opatření knihovny.pdf

Pasování na čtenáře

V naší knihovně opět proběhlo tradiční pasování rytířů řádu čtenářského. Knihovna se na chvíli proměnila v pohádkové království. Než proběhlo slavnostní pasování, museli žáci ukázat králi a královně, že si titul rytíře opravdu zasloužili. Všechny úkoly, které jim byly zadány, úspěšně splnili a mohli být pasováni na rytíře.
Všichni byli obdarování knížkou, glejtem a registračním poukazem.společná fotka.jpg

Čtení pomáhá

V letošním roce vyhlásil SKIP ČR projekt Knížka pro prvňáčka, do kterého se každoročně mohou zapojit knihovny, které jsou institucionálními členy SKIP. Vydání knížky pro prvňáčka podporuje prostřednictvím charitativního projektu Čtení pomáhá pan Martin Roman.

Aby mohly zapojené knihovny obdržet pro svoje prvňáčky publikaci zdarma, je nutné "naspořit" prostřednictvím přečtených knih částku 100.000,- Kč, kdy za jednu přečtenou knihu získá žák symbolickou částku 50 Kč, kterou projekt podpoří.http://www.ctenipomaha.cz

ČTENÍ-1.jpg