VÍTÁ VÁS KNIHOVNA LETONICE

Opatření knihovny

opatření knihovny.pdf

Knižní bazar

V rámci Týdne knihoven probíhá u nás knižní bazar.
Jen malá ukázka z toho, co nabízíme. Určitě si vybere každý ????

Noc s Andersenem u vás doma - výzva

Pasování na čtenáře

V naší knihovně opět proběhlo tradiční pasování rytířů řádu čtenářského. Knihovna se na chvíli proměnila v pohádkové království. Než proběhlo slavnostní pasování, museli žáci ukázat králi a královně, že si titul rytíře opravdu zasloužili. Všechny úkoly, které jim byly zadány, úspěšně splnili a mohli být pasováni na rytíře.
Všichni byli obdarování knížkou, glejtem a registračním poukazem.společná fotka.jpg

Nové čtení

A máme tu další pěkné čtení pro dospělé i pro děti.

knihy1.jpg

knihy 2.jpg

Knižní výzva 2020

Knihovna vyhlašuje 4. ročník čtenářské soutěže.
Soutěž je rozdělená do dvou věkových kategorií:
Knižní výzva 2020 – do 14 let včetně
Knižní výzva 2020 – od 15 let
Registrační list si můžete vyzvednout v knihovně.

Pravidla soutěže:

Příjemné zážitky s našimi knihami.

Knihovna v novém

Knihovna Letonice v novém

18.1.2018 se knihovna v Letonicích otevírá v novém kabátě a má pro Vás přichystáno několik překvapení:

- V části pro dospělé čtenáře vznikla čítárna s možností zakoupení čaje a kávy pro klidnou chvíli nad knihou. - Tvoříte? Máte chuť ukázat svůj výrobek ostatním? Zapojte se do výzdoby "ročního stolku". - Nenacházíte knihu podle svých představ? Napište na papír její jméno, vhoďte ho do "schránky přání" a brzy ji můžete najít v knižních novinkách. - Není kamarádka zrovna doma a Vy jí potřebujete předat vypůjčenou věc? Můžete ji nechat v knihovně a ona si ji u nás vyzvedne.

Na shledanou v knihovně!

Čtení pomáhá

V letošním roce vyhlásil SKIP ČR projekt Knížka pro prvňáčka, do kterého se každoročně mohou zapojit knihovny, které jsou institucionálními členy SKIP. Vydání knížky pro prvňáčka podporuje prostřednictvím charitativního projektu Čtení pomáhá pan Martin Roman.

Aby mohly zapojené knihovny obdržet pro svoje prvňáčky publikaci zdarma, je nutné "naspořit" prostřednictvím přečtených knih částku 100.000,- Kč, kdy za jednu přečtenou knihu získá žák symbolickou částku 50 Kč, kterou projekt podpoří.http://www.ctenipomaha.cz

ČTENÍ-1.jpg