VÍTÁ VÁS KNIHOVNA LETONICE

Prosba o zapůjčení betlémů

Datum konání: 5. 11. 2018 - 30. 11. 2018

VÝSTAVA BETLÉMŮ 1-1.jpg

Život za život, léky nebo příroda?

Datum konání: 16. 10. 2018

V úterý 16.10. se v naší knihovně konala přednáška "Život za život, léky nebo příroda". Svým osobním příběhem nás provedli manželé Lenka a Martin Oberreiterovi, kterým zelené potraviny pomohly v boji s CROHNOVOU CHOROBOU.

IMG_20181016_183948[1].jpg

Jižní Morava čte

Obecní knihovna se zapojila do projektu Jižní Morava čte. Je to projekt Jihomoravského kraje, kterým je spolufinancován.

Téma literární, výtvarné a audiovizuální soutěže je „Moje obec – moje město - můj kraj za 100 let“. Zapojit se můžou všechny děti ve věku 4 – 15 le

Oficiální web projektu

Pravidla soutěže

Přihláška kolektivy 2018

Přihláška jednotlivci 2018

plakát jmč.jpg

Lovci perel

Obecní knihovna ve spolupráci s Městskou knihovnou Hradec Králové vyhlašuje hru Lovci perel.

Hra Lovci perel mění čtení v dobrodružství a z práce s knihou dělá zábavu.

Dětské knížky se stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům atraktivní zisk, například v podobě opravdových perel.

Pravidla hry naleznete v knihovně

PLAKÁT LOVCI PEREL-1.jpg

Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou

Ve středu 10.října se děti i se svými učitelkami ze ZŠ mohly v knihovně setkat se spisovatelkou Petrou Braunovou. Paní spisovatelka je velmi úspěšnou autorkou knih pro děti, za svou tvorbu získala četná literární ocenění a vydala celkem 35 titulů. Děti se dozvěděly jak vzniká kniha, kdo se na ní podílí a co paní spisovatelku inspiruje k psaní. Věřím, že si děti dopoledne s paní Braunovou užily a odnesly si mnoho zážitků.

petra braunová 3.jpg petra braunová 5jpg.jpgpetra braunová 4.jpg

Předškoláčci poprvé v knihovně

mš  28.jpgmš 1.jpg

Noc s Andersenem 2018

P9270063.JPGP9270059.JPG

Knihovna v novém

Knihovna Letonice v novém

18.1.2018 se knihovna v Letonicích otevírá v novém kabátě a má pro Vás přichystáno několik překvapení:

- V části pro dospělé čtenáře vznikla čítárna s možností zakoupení čaje a kávy pro klidnou chvíli nad knihou. - Tvoříte? Máte chuť ukázat svůj výrobek ostatním? Zapojte se do výzdoby "ročního stolku". - Nenacházíte knihu podle svých představ? Napište na papír její jméno, vhoďte ho do "schránky přání" a brzy ji můžete najít v knižních novinkách. - Není kamarádka zrovna doma a Vy jí potřebujete předat vypůjčenou věc? Můžete ji nechat v knihovně a ona si ji u nás vyzvedne.

Na shledanou v knihovně!

Novější 1