VÍTÁ VÁS KNIHOVNA LETONICE

Zajímavé odkazy

ČTENÍ A LITERATURA

• BiblioHelp: biblioterapie na webu“ PODÁVÁ ZÁCHRANNÝ KRUH,, každému, kdo má nějaké trápení. Kruh má v tomto případě, podobu knihy, která pomůže, poradí, pohladí,  informuje, povzbudí. Tedy všechny ty zázračné věci, které knihy mimoděk i cíleně umějí.

• Čítarny - propagují dobré knihy  pro všechny věkové kategorie  a informují o dění kolem čtení a literatury.

• iLiteratura - poskytuje zpravodajství o litaratuře z celého světa.

• ČteSyRád - Čtenářův  sympatický rádce funguje jako  „virtuální knihovník„ , nebo hodně sečtělý  kamarád/ka , chcete-li. Podle Vámi zvolených kritérií vybere ty nejlepší knihy právě pro Vás.

• Ptejte se knihovny je velmi chytrá služba. Do 48 hodin zoodpoví  jakkékoliv Vaše otázky. Síly přitom spojují české knihovny.

ELEKTRONICKÉ A ZVUKOVÉ KNIHY

• E – knihovna umožňuje stahovat zdarma elektronické verzevybraných titulů. Děkujeme Městské knihovně  v Praze

• Google knihy nastřádaly již opravdu velkou knihovnu. Najdete v ní náhledy i plné texty milionů knih z knihoven a vydavatelství z celého světa. V češtině i mnoha  dalších jazycích.

• Čtenářský deník nabízí klasická díla ve zvukové podobě ke stažení zdarma. Projekt Českého rozhlasu nás nabádá :  „ Vem Boženu do metra“  : - ).